20180810_100054

“1-октябрь Ўқитувчи ва мураббийлар куни”га бағишлаб сузиш спорт тури бўйича Спортнинг сув турларига ихтисослаштирилган БЎСМ очиқ чемпионати бўлиб ўтди.

“1-Октябрь Ўқитувчи ва мураббийлар куни”га бағишлаб  спортнинг сузиш тури бўйича Спортнинг сув турларига ихтисослаштирилган БЎСМ очиқ чемпионатини  мусобақаси   ўтказилганлиги тўғрисида

МАЪЛУМОТНОМА

  “1-Октябрь Ўқитувчи ва мураббийлар куни”га бағишлаб  спортнинг сузиш тури бўйича Спортнинг сув турларига ихтисослаштирилган БЎСМ очиқ чемпионатини мусобақаси              2018 йилнинг 28-29 сентябрь кунлари  2004-2005-2006-2007-2008-2009-2010 йиллар ва ундан кичик ёшлардаги ўғил  ва қиз болалар ўртасида ўтказилди. Сузиш бўйича мураббийлар К. Амандуллаев бош ҳакам ва ёрдамчи  ҳакам  Р. Қаршибоева   тайинланди.

Ушбу мусобақани ўтказилишидан мақсад:

        –  1-Октябрь Ўқитувчи ва мураббийлар кунини кўтаринки руҳда ўтказиш;

– Ёшларни сузиш спортига жалб қилиш;

 – Ёш йигитлар ва қизлар ўртасида сузишнинг оммавийлигини янада ошириш;

 – Ёш спортчилар ўртасида дўстлик ришталарини боғлаш;

 – Тасниф талабларининг бажарилиши;

 – Ғолибларни аниқлаш;

  1. ССТ ИБЎСМ жамоасидан жами – 101 нафар шуғулланувчи шундан 25 нафари кизлар иштирок этишдилар.
  2. Навбахор тумани БЎСМ жамоасидан – 15 нафар шуғулланувчилар шундан, 6 нафари кизлар,
  3. Хатирчи тумани БЎСМ жамоасидан – 9 нафар шуғулланувчи шундан 1 нафари кизлар,
  4. НКМК ФСК Делфин БЎСМ жамоасидан- 10 нафар шуғулланувчи, шундан,               1 нафари кизлар,
  5. Нурота тумани БЎСМ жамоасидан – 13 нафар шуғулланувчи шундан 1нафари қизлар иштирок этишдилар.

Ушбу мусобақага жами 148 нафар шуғулланувчилар, шундан 34 нафари қизлар иштирок этишдилар. 

    Мусобақа ғолиблари тегишли масофалар бўйича жами  84 та ўрин,  28та 3-ўрин,          28 та 2-ўрин, 28та 1-ўринларни эгалладилар.

   Мусобақада ўрин олган спортчилар: Дониёрова Эъзоза , Орифжонова Захро, Файзуллаева Дилшодабону, Сайфиддинова Маржона, Бахриддинова Мухаббат, Мингяшарова Мадина, Нуримов Жавохир, Мустофоев Шохрух,                          Абдуҳакимов Асилбек, Махмудов Мирзиё, Дониёров Иброхим, Очилов Мухаммад, Шоназарова Шахризода, Толибова Нилуфар, Хужамова Шахризода,                           Давлетов Шохжахон, Суюнбоев Мурод, Рузибоев Садриддин, Нормуродов Асадбек, Рахмонов Улуғбек, Рахматова Зухра, Нишонова Мафтуна, Олимжонова Шахризода, Худойбердиева Мафтуна, Элмуродов Элшод, Искандаров Сардор, Собиржонов Нодир, Дониёров Иброхим, Бобоев Умидлар бир нечта дипломлар ва қимматбахо совғалар сохиби бўлишдилар.                                       

Мусобақада умумжамоа хисобида БЎСМларнинг эгаллаган ўринлари:

1-ўрин- Спортнинг сув турларигаи ихтисослаштирилган БЎСМ жамоаси.

2-ўрин – Навбахор туман БЎСМ  жамоаси.

3-ўрин – Хатирчи туман БЎСМ жамоаси.

4-ўрин – Суғдиёна ЖТСК БЎСМ  жамоаси.

5-ўрин– Нурота тумани БЎСМ  жамоаси.

 

   

Fikr bildirish

Siz ushbu html kodlardan foydalanishingiz mumkin: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>